Termin: 1-2 kwietnia 2023 roku
Miejsce: Centrum INSIGNIS ul. Żywnego 10
Prowadzący: Magda Kaźmierczak – Superwizor behawioralny (nr licencji 25/S/2015) założyciel i dyrektor kliniczny polskiego oddziału Pyramid Educational Consultants, certyfikowany terapeuta i trener metody PECS i Podejścia Pyramid do Edukacji. Posiada tytuł magistra z pedagogiki w zakresie nauczania początkowego z wychowaniem przedszkolnym, ukończyła także trzyletnie studia z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania, pierwszy rok na Trinity College w Dublinie, kolejne dwa na Florida Institute of Technology w Melbourne.
Koszt: 900 zł –  przy zapisywaniu na szkolenie prosimy o wpłacenie 400 zł bezzwrotnej zaliczki, jeżeli szkolenie nie odbędzie się z przyczyn organizatora, zaliczka zostanie zwrócona

Nr konta SBP w Piaskach 31 8689 0007 7001 0255 2000 0010– prosimy o podanie w tytule przelewu imienia i nazwiska oraz nazwy szkolenia np. Anna Nowak PECS

Szkolenie adresowane do:

Osoby niemówiące lub z ograniczonymi możliwościami artykulacyjnymi potrzebują systemu komunikacji, z którego będą mogły korzystać tu i teraz. Jeżeli jesteś nauczycielem, terapeutą lub rodzicem dziecka, u którego zdiagnozowano trudności w tych obszarach, prawdopodobnie słyszałeś już o Picture Exchange Communication System (PECS). PECS zyskało uznanie, ponieważ jest to praktyczny model o dowiedzionej naukowo skuteczności, a jeśli jest wdrażany z dokładnością – naprawdę działa. W oparciu o zasady stosowanej analizy zachowania pierwsze umiejetności rozwijane w ramach PECS polegają na nauczaniu spontanicznego wyrażania próśb, a następnie – tak szybko, jak to możliwe – przechodzi się do odpowiadania na pytania, a także komentowania otaczającego środowiska. Dodatkowym atutem, jest wysoki odsetek dzieci, które nabywają umiejętność niezależnego posługiwania się mową po wprowadzeniu PECS. Należy podkreślić, że chociaż PECS pierwotnie opracowano z myślą o małych dzieciach z autyzmem, z powodzeniem jest stosowane u różnych uczniów w każdym wieku i z wyzwaniami w różnych obszarach: poznawczym, komunikacyjnym, fizycznym.

Na naszych szkoleniach nauczysz się wdrażać PECS – oparty na dowodach naukaowych system komunikacji alternatywnej i wspomagającej, ceniony na całym świecie.

Czego się dowiesz:

  • Poznasz kluczowe komponenty do stworzenia i zaprojektowania skutecznego środowiska edukacyjnego
  • Poznasz różne strategie tworzenia wielu okazji do komunikacji
  • Poznasz zależność między PECS a tradycyjnymi metodami szkolenia w zakresie komunikacji
  • Jak wprowadzić wszystkie sześć faz PECS przy wykorzystaniu behawioralnej orientacji analitycznej
  • Kryteria przejścia z PECS do innej metody komunikacji